Stj. Av. Zeynep Dilara Yiğit

Stj. Av. Zeynep Dilara Yiğit

Stj. Avukat

EĞİTİM

2017 –  Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2.85/4.00

2011 – 2016  Ankara Atatürk Lisesi  90/100

BECERİLER

DİL

İngilizce       Konuşma: İyi         Yazma: Çok iyi

Almanca:     A2 seviyesi

Diğer

MS Office uygulamalarına hakimiyet

Canva Uygulamasına Hakimiyet

Muhakemeli Hızlı Okuma (Dakikada 2000 kelime)

                                  

Burslar /Sertifikalar/Eğitimler

GOETHE Alman Kültür Vakfı  2014/2015  Almanya Yaz Okulu Bursu

Hacettepe Üniversitesi 2018 Çocuk Hakları ve Çocuğun Korunması Sempozyumu Katılım Sertifikası

Hacettepe Üniversitesi Ve Yargıtay 2018  Yargıtay Yargı Etiği Temel İlkeleri Eğitimi Katılım Sertifikası

Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi Çocuk CMK Eğitimi

16.10.1997 Tarihinde Kayseri’de doğdum. İlköğretimimi Ankara’da Ortaöğretimimi Şırnak’ta tamamladım. Ardından Ankara Atatürk Lisesi’nden  (Taş Mektep) 2016 yılında mezun oldum. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf öğrencisiyim. Öğrenmeye açık, araştırmayı seven, insanlarla uyum içinde çalışabilen, liderlik özelliği güçlü biriyim. İlerleyen yıllarda bir yandan avukatlık mesleğini sürdürüp bir yandan da akademik kariyerimi ilerletmeyi hedefliyorum. Bunun için de henüz mezun olmadan staj yapıp işin mutfağını görmek ve deneyimli bir avukattan işi iş başında öğrenmek benim için çok kıymetli.

Lisans hayatımda üniversitede çeşitli topluluklarda bulundum. Akademik hayat ile sosyal hayatı dengelemek benim için çok önemli olduğundan Hacettepe Sualtı Sporları Topluluğu ve Havacılık Topluluğuna katıldım. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Topluluğu çatısındaki Çocuk Hakları Komisyonu’nda kurucu üye oldum, yine aynı topluluk çatısı altındaki Kültür Araştırma Komisyonu’nda 2018-2020 yıllarında başkanlık görevini sürdürdüm. Şu an ise Hacettepe Üniversitesi Hukuk Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteriyim.

Genç Kızılay Hacettepe ve Genç Kızılay Ankara gönüllüsüyüm ve buradaki projelere aktif olarak katılıyorum. İlgi alanlarımı geniş tutmaya çalışarak bir hukukçudan beklenen zaman yönetimi, esnek bakış açısı gibi özellikleri edinmeye çalıştım. Aynı zamanda üstlendiğim sorumluluklar ve yer aldığım projeler ile kriz yönetimi, organizasyon ve saha çalışmaları hakkında deneyim kazandım.

Fikri Mülkiyet Hukuku, Uluslararası Hukuk ve Enerji Hukuku alanlarında ilgiliyim ve kariyerimi bu alanlarda inşa etmeyi hedefliyorum.